Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Podlužany - oficiálna stránka obce Podlužany v okrese Levice

Novinky

zapis.png

Základná škola s materskou školou Podlužany, Podlužany č. 232, 935 27 Hronské Kosihy

 

zsamspodluzany@gmail.com, tel.č. 036 / 6 322 104

 

Vážení rodičia,

 

každý rodič sa v určitom období dostáva do situácie, ktoré v súvislosti so svojimi ratolesťami musí riešiť. Medzi vážne rozhodnutie patrí aj otázka kedy a kde dáme zapísať svoje dieťa.  To prvé „kedy“ je vyriešené  a ošetrené zákonom a okrem výnimočných prípadov, deti po dovŕšení 6. roku života musia byť povinne zapísané do základnej školy.  Pre rodiča je dôležitá druhá otázka a to „kam“?  Do ktorej školy dieťa zapíše a bude spolu s ním prežívať radosti aj starosti školopovinného dieťaťa. V tomto období sa možno zamýšľate aj nad touto otázkou a snažíte sa nájsť to najlepšie pre svoje dieťa.

 

Je pravda že v Leviciach je viac škôl, ale v týchto školách je viac detí a teda aj viac možností pozitívneho aj negatívneho príkladu pre dieťa. Sme škola, ktorá nie je kolosom.

Je tam viac krúžkov, ale väčšia anonymita.

Je tam viac učiteľov, ale to nie je záruka, že deti aj viac naučia.

Je tam dlhšie družina, ale nie je isté, že deti sa v tej družine cítia dobre a že sa im venujú.

Sú tam veľké priestory jedálni, ale ani to nie je záruka, že tam deťom chutí a sú motivované  k jedeniu.....

 

Dovoľte aby som Vám v čase príprav na zápis poskytla pár informácií o našej škole – Základnej škole s materskou školou Podlužany.

 

Sme  „rodinná“  škola s individuálnym prístupom, miestom rozvoja a získavania kompetencií, návykov, vedomostí i zručností modernými formami práce.

 

Naša škola so silným emocionálnym nábojom rodinného prostredia ponúka individuálny prístup k deťom, formovanie jeho osobnosti, akceptovanie odlišností dieťaťa, získavanie vedomostí kvalifikovaným pedagogickým zborom. Naša škola dosahuje so žiakmi výborné výsledky v testovaní. Žiaci sú pripravení na vstup do piateho ročníka, dokonca  vynikajú. Sú vedení k samostatnosti, k vzájomnej spolupráci, k rešpektu. Využívaním moderných technológií žiakov vedieme k základným potrebným zručnostiam, vyučujeme anglický jazyk a vedieme bohatú krúžkovú činnosť. Počas celého roka spestrujeme vyučovanie zaujímavými činnosťami. Plníme prvky zdravej školy, zúčastňujeme sa rôznych súťaží, projektov.

 

Priestory našej školy za posledné roky zveľaďujeme. Sú nové, pekné, útulné a praktické. Vylepšujeme materiálno-technické zabezpečenie učebných pomôcok i knižný fond.

 

Doprajte svojim deťom radosť chodiť do školy – aby bola škola súčasťou ich života a nie príťažou. Je to len na Vás.

Nezabudnite – my vieme o čom je škola!

Naša škola je o deťoch!

 

                                                                                                                      riaditeľka školy

Mgr. Stanislava Kasanová

 


 

Veľmi milo nás potešil tento oznam v mailovej pošte školy:

Milé školy,

ďakujem za vašu účasť v súťaži s TAMI, ktorá prebiehala počas februára 2016.

Nižšie je uvedený zoznam úspešných tried, ktoré budú odmenené zaujímavými cenami. 

SRDEČNE BLAHOZELÁME !!!!

 

MŠ Stará Kremnička 33

ZŠ s MŠ Podlužany 232 Levice

Základná škola Široké

ZŠ Lovinobaňa

MŠ Mariánske nám. Medzev

MŠ Lomnička 29

ZŠ Nad Medzou Spišská Nová Ves

Spojená škola Belá

ZŠ Teplička nad Váhom

MŠ Záborského Poprad

ZŠ Hlboké nad Váhom

MŠ Malý Slavkov

MŠ Staromlynská Nitra

MŠ Ružová Smižany

S pozdravom Ing. Lenka Kozárová
Školský mliečny program 

Tatranská mliekareň a.s.
Kežmarok

 

Zapojili sme sa do zaujímavej súťaže s TAMI.
Odfotili sme sa s produktami TAMI a napísali básničku.

 

 

 

 

Vyhodnotenie "súťaže o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice" k medzinárodnému dňu školských knižníc 28.10.2013

 

Tohtoročná téma: Školské knižnice - Brána do života

Cieľ súťaže: zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý  a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.

Názov: KNIHOU K SRDCU - SRDCOM K ŽIVOTU

Dňa 28.10.2013 sa Deň školských knižníc realizoval v priestoroch školy, školskej knižnici a v obci Podlužany prezenčnými aktivitami.

Rozprávky ukrývajú vo svojich príbehoch poučenie pre vlastný život. Obsahujú víziu víťazstva dobra nad zlom, rozumu nad hlúposťou, pracovitosti nad lenivosťou. Vieru v lepšiu budúcnosť tak cez rozprávku vštepujeme do sŕdc žiakov, aby ich na púti životom nezlomila prekážka. Hlavná postava nikdy nestráca nádej a spolieha sa na svoje srdce viac ako na svoje oči a jej mravné hodnoty pôsobia na najmladšiu generáciu. Životné poslanie rozprávkových hrdinov - vidieť to podstatné srdcom - zapáli ohník radosti z poznávania. Vo všetkých realizovaných aktivitách, pasivitu nahradila tvorivosť spojená s rozdávaním i zbieraním dobrých skutkov.

Do súťaže sa prihlásilo 340 školských knižníc s celkovým počtom 60 604 účastníkov podujatí, z toho 274 školských knižníc v základných školách a 66 školských knižníc v stredných školách.Do hodnotiaceho kola postúpilo 324 školských knižníc, kde sa hodnotil súlad s témou, originalita, vtipnosť, úroveň popisu podujatia.

Výsledné poradie :  120 bodov  -  10. miesto

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

 

 

 

Výlet do Kremnice a do divadla

Dňa 21.10.2013 sa naša škola zúčastní výletu do Kremnickej mincovne a do Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene, na detskú operu Kocúr v čižmách. Naša škola pôjde na autobuse so školou Hronské Kosihy. Na obed pôjdeme do pizzérie Permoník v Kremnici. Odchod zo školy je o 8:00 hod. Príjazd domov sa odhaduje na 16:00 hod.

Veľmi sa tešíme.

 

Exkurzia knižnice v Leviciach

V rámci regionálnej výchovy sa naša škola zúčastnila exkurzie knižnice v Leviciach. Exkurzia sa konala dňa 15.10.2013. Cestovali sme autobusom. Pani knihovníčky nám zahrali divadlo o Guľkovi Bombuľkovi. Veľmi sa nám to páčilo. Pani knihovníčka nám povedala, ako sa máme správať v knižnici a ako máme zaobchádzať s knihami. Premietali sme si to na plátne a hovorili sme si ako sa knihy označujú. Páčilo sa mi, ako sme boli poučení o knižnom poriadku. S pani učiteľkami sme si pozreli pamätihodnosti mesta Levice. Pozreli sme si: Židovskú synagógu, Kostol svätého Michala, Levický hrad. Boli sme aj na Námestí hrdinov a hovorili sme si aj o okolitých budovách v meste.

                                                                                                                       Ema Grobařová

Škola v prírode

 

Dňa 20.5.2013 sme so školou vyrazili do školy v prírode. Prvý deň, tam bol úžasný! V pondelok sme najprv boli v budove ktorá mala názov Terra Permonia. Vyrobiť sa dalo všeličo: obrázky z polystyrénu, z dreva a farebné obrázky pomocou farieb. Niektorým sa najviac páčila fosforovňa. Na fosforovni bolo najlepšie že, na stene po zhasínaní svetla zostal akoby tvoj tieň. Boli sme tam 2 hod.. Každý si niečo vytvoril. Keď sme skončili išli sme sa ubytovať, Po ubytovaní nás čakal kočiš s dvoma koňmi. Jeden sa volal Ron a druhý Funny. Kone nás previezli popri rieke Počúvadlo.

Na druhý deň sme išli do Banskej Štiavnice, do malej dielničky, kde sme si robili chlieb a ryžovali zlatinky.
 

V stredu k nám do penziónu prišli jedna pani a jeden ujo. Pani nás učila vyrábať si náramky a ujo -hrnčiar zas vytvárať misky z hliny. Boli sme aj na vrchu Sitno. Cesta mala 3 km.. Hore nás čakali masky – medvede, ktoré nám pripravili palacinky so šľahačkou.
 

Vo štvrtok sme mali malé súťaže. Cez deň nás čakalo aj učenie. Následne bazén, sauna a jakuzzi. Večer sme mali prekvapenie, diskotéku. Na diskotéke nám medvede priniesli dve čokoládové torty.
 

V posledný deň sme sa vozili na koňoch a boli sme v reštaurácií, ktorá sa volala Reštaurácia u Starkej. Každé dieťa si dalo palacinky so šľahačkou. Predtým sme boli vo Svätom Antone. Bolo tam krásne.
Najviac sa mi páčilo na celej škole v prírode, že sa nikomu nič nestalo a že, sme boli všetci kamaráti. Bol to výborný týždeň s pani učiteľkou.

 

Dominika Titurusová

 


 

webygroup

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár


3542219

Úvodná stránka