9. ročník memoriálu Ing. Jozefa Kováča *Podlužany*

Dňa 5. júla 2009 sa konal v Podlužanoch tradičný memoriál Ing. Jozefa Kováča. Obec Podlužany v spolupráci s futbalovým ŠK Podlužany zorganizovala tento rok už deviate pokračovanie tohto dorasteneckého turnaja.

V tomto roku sa na turnaji zúčastnili dorastenci z obcí : Hontianska Vrbica, Žemberovce, Hronské Kľačany a domáce Podlužany.

Turnaj začal zápasom domácich dorastencov z Podlužian proti Hronským Kľačanom. V tomto zápase bola jasná dominancia hráčov Hronských Kľačian, ktorí od začiatku diktovali tempo hry. Po 15. min vyhrávali po pekných kombináciách o dva góly. Po prestávke však domáci zapli na vyššie obrátky, ale skorigovať stav sa im už nepodarilo. V pohode hrajúci dorastenci Hronských Kľačian zápas vyhrali 5:0 a hattrickom sa blysol Roman Melicher.

Po prvom zápase turnaj otvoril František Lukáč za asistencie Pavla Macha. Všetkým prítomným v krátkosti predstavili zosnulého Ing. Jozefa Kováča a privítali účastníkov turnaja.
V druhom zápase turnaja o finále zabojovali dorastenci Žemberoviec proti Hontianskej Vrbici. Zápas mal slušnú úroveň. Vedenia sa ujali dorastenci Hontianskej Vrbice. Po zmene strán však hráči Žemberoviec pridali na dôraze a stav otočili vo svoj prospech. Po víťazstve 3:1 postúpili do finále turnaja.

Zápas o tretie miesto doviedli do víťazného konca dorastenci ŠK Podlužany. Po dvojgólovom víťazstve obsadili tretiu priečku na turnaji.
Finále turnaja malo vysokú úroveň. V zápase mali obaja súperi niekoľko možností na skórovanie, no dali možnosť vyniknúť brankárom. Čerstvý účastník dorasteneckej piatej ligy – SC Hronské Kľačany mal územnú prevahu v držaní lopty, no Žemberovce pozorne bránili. Keď sa nerozhodlo v riadnom hracom čase, prišli na rad pre divákov atraktívne pokutové kopy. V nich mali hráči SC Hronské Kľačany pevnejšie nervy a víťazstvo strhli na svoju stranu.

Všetky zápasy sa odohrali pod taktovkou rozhodcovskej dvojice Michal Macho – Marián Roman.

Víťazom turnaja sa stali dorastenci SC Hronské Kľačany a týmto im srdečne gratulujeme!!!

ŠK Podlužany – SC Hronské Kľačany 0 : 5 / Roman Melicher 3x, Martin Adam, Matej Kollár /
Žemberovce – Hontianska Vrbica 3 : 1 / Stano Ivanič 2x, Peter Lukáč – Ján Adam /
O tretie miesto : ŠK Podlužany – Hontianska Vrbica 2 : 0 / Fero Kováč, Boris Mikuška /
Finále : SC Hronské Kľačany – Žemberovce 0 : 0 5 : 4 na pokutové kopy

Konečné poradie turnaja 9. ročník Memoriálu Ing. Jozefa Kováča:

1. SC Hronské Kľačany
2. Družstevník Žemberovce
3. ŠK Podlužany
4. Hontianska Vrbica

V mene usporiadateľa ŠK Podlužany želáme všetkým účastníkom turnaja veľa zdravia a športových úspechov!!!

9. ročník memoriálu Ing. Jozefa Kováča

Družstevník Žemberovce