Triumf domácich

Dňa 5. júla 2008 sa konal v Podlužanoch tradičný dorastenecký turnaj ING JOZEFA KOVÁČA. Na tohtoročnom 8. ročníku sa zúčastnili dorastenecké oddiely z obcí:
Podlužany, Hontianska Vrbica, Kalná nad Hronom, Hronské Kľačany

ROZHODCOVIA: Ján Morvay, Michal Máčaj

Turnaj otvorili prvým zápasom domáci futbalisti proti dorastencom z Kalnej nad Hronom. Domáci mali väčšinou prevahu no po zahodených šanciach prišiel brejk hosťujúceho Slehéra, ktorého nedovolene v pokutovom území zastavil domáci brankár Kubík. Z následného pokutového kopu sa však hostia ani na 2krát z gólu neradovali. Po tomto vzruchu pred bránou domácich na hraciu plochu zavítal PES rozhodcu MORVAYA a ten ho musel vykázať. Heslo nedáš dostaneš zaúradovalo keď po nepremenenej jedenástke otvoril skóre domáci KOLLÁR. Do šatni tak išli spokojnejší domáci. Druhopolčasovú aktivitu využili domáci keď 2 gólmi zvýšil skóre MIKUŠKA. Potom domáci upustili z hry, čo hostia využili a skorigovali výsledok na 3:2 a keďže vyrovnať už nedokázali ukázal sa výsledok ako konečný.

Po tomto zápase nasledovalo slávnostné zahájenie Turnaja.

Druhý zápas o postup do finále zohrali Hronské Kľačany a Hontianska Vrbica. Aktivita „Bridišovcov“ nemala gólovú radosť tak prišiel zákonite trest v podobe gólu Vrbice a tento gól bol v konečnom účtovaní rozhodujúci a Hontianska VRBICA vyhrala najtesnejším rozdielom 0:1.

V zápase o tretie miesto sa teda stretli Hronské Kľačany a Kalná nad Hronom. Zápas bol vyrovnaný až do konca a skončil sa výsledkom 2:2. O víťazovi tak rozhodli pokutové kopy, v ktorých mali pevnejšie nervy hráči Kalnej nad Hronom keď premenili tri na rozdiel od hráčov Hronských Kľačian, ktorí ani raz nerozvlnili sieť. Kalná tak získala tretie miesto.

O víťazstvo na turnaji sa pobili domáce Podlužany a Hontianska Vrbica. Aktivita Hontianskej Vrbice vždy stroskotala na pozornej obrane Podlužian a domáci vyrážali len do brejkov. Keď sa zdalo že aj v tomto zápase budú nasledovať pokutové kopy loptu zobral domáci KURUCZ a nekompromisne na smútok hostí rozvlnil sieť, čím priviedol domácich k víťazstvu na turnaji.
Putovný pohár za víťazstvo na turnaji sa tak stal korisťou domácich futbalistov.

Konečné poradie:

1.Podlužany