Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Podlužany - oficiálna stránka obce Podlužany v okrese Levice

47. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

V Podlužanoch sa dňa 31.7.2016 uskutočnil už 47. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho. Podlužiansky memoriál patrí k najstarším futbalovým turnajom na Slovensku,koná sa nepretržite od roku 1969. Tento rok bol spojený s 18. ročníkom Čilejkárskeho turnaja a zúčastnili sa ho mužstvá ŠK Nová Dedina, TJ AB Hronské Kosihy, SC Hronské Kľačany a domáci ŠK Podlužany.

V prvom zápase proti sebe nastúpili mužstvá Hronských Kosih a Novej Dediny. Vo vyrovnanom zápase dobrej úrovne zvíťazili hráči Hronských Kosich tesne 2:1 a stali sa prvým finalistom turnaja. V druhom zápase sa predstavili domáci ŠK Podlužany a hráči Hronských Kľačian. Domáci boli po celý zápas jednoznačnej lepším mužstvom a súperovi dovolili streliť góly až v závere zápasu za stavu 6:0. Víťazstvom 6:2 sa domáci hráči stali druhým finalistom turnaja.

V zápase o 3. miesto nedali futbalisti z Novej Dediny šancu hráčom Hronských Kľačian a zvíťazili jednoznačne 7:0. Zaslúžene tak na turnaji obsadili tretiu priečku.

Vo finále turnaja nastúpili Hronské Kosihy proti domácim Podlužanom. Od úvodu zápasu jasne dominovali hráči Podlužian, ktorí už v prvom polčase rozhodli o osude stretnutia. Po troch góloch Mira Grausa a Mária Obického skončil polčas za stavu 0:6. V druhom polčase sa zápas už iba dohrával, z veľkého množstva príležitostí skončila v bráne Kosich iba strela Mária Obického a Miro Graus opečiatkoval žrď súperovej brány.

Najlepším hráčom turnaja sa stal domáci kapitán Miroslav Graus, najlepším brankárom bol vyhlásený Adam Mizerák z Novej Dediny. Turnaj viedla rozhodcovská štvorica Štefan Dvornák, Norbert Urblík, Peter Menyhért aLukáš Gočala.