46. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

V Podlužanoch sa dňa 26.7.2015 uskutočnil 46. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho. Podlužiansky memoriál je jeden z najstarších futbalových turnajov na Slovensku a od roku 1969 sa koná nepretržite už 46 rokov. Tento rok sa ho zúčastnili mužstvá ŠK Žitavany, OFK Družstevník Žemberovce, FK mesta Tlmače a domáci ŠK Podlužany.

Na prvý zápas nastúpili domáci ŠK Podlužany proti futbalistom z Tlmáč. Aj napriek vyrovnaným prvým 10. minútam zápasu domáci nakoniec prevýšili mladé mužstvo Tlmáč, zvíťazili jednoznačne v pomere 5:0 a stali sa prvým finalistom turnaja. V druhom zápase sa stretli Žemberovce so Žitavanmi. Žitavany zvíťazili vysoko 4:0 a zaslúžene postúpili do finále turnaja.

V boji o tretie miesto, v ktorom sa stretli porazení z prvých zápasov, sa podarilo hráčom z Tlmáč v prvom polčase otočiť nepriaznivé skóre, v druhom polčase umnou hrou svoj tesný náskok udržali a obsadili na turnaji končené 3. miesto.

Vo finále sa streli domáci futbalisti a hráči Žitavian. V zápase dobrej úrovne sledovali diváci najprv jednoznačnú prevahu ŠK Podlužany, ktorí ju vyjadrili štyrmi gólmi. Žitavany dokázali odpovedať až v závere polčasu, keď znížili na 4:1. Druhý polčas finálového zápasu už mal vyrovnanejší priebeh, hostia zo Žitavian znížili na rozdiel dvoch gólov, ale domáci žiadnu drámu nedovolili a v závere zápasu parádnym gólom Matúša Budovca spečatili svoje víťazstvo v tomto zápase a zaslúžene sa stali víťazmi turnaja.

Najlepším hráčom turnaja sa stal domáci záložník Miro Graus a najlepším brankárom sa stal Gubrica zo Žemberoviec. Turnaj s prehľadom viedla rozhodcovská štvorica Martin Štrba, Jaroslav Sekereš, Peter Havran a Ivan Búri.

Výsledky:

Zápas č. 1:

Podlužany – Tlmače 5:0 (3:0). Góly: Graus 2, Obický 2, vlastný Tlmače.

Zápas č. 2:

Žemberovce – Žitavany 0:4 (0:3). Góly: Drienovský 2, Žiak, Bachan.

Zápas o 3. miesto:

Tlmače – Žemberovce 2:1 (2:1). Góly: Kotrus, Kurucz D, - Vajda.

Finále:

Podlužany – Žitavany 5:2 (4:1). Góly: Budovec 2, Obický 2, Pavlík – Gajdoš, Pánik.

Konečné poradie:

1. Podlužany, 2. Žitavany, 3. Tlmače, 4. Žemberovce.

Fotogaléria:

Podlužany