45. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

Memoriál Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho sa koná nepretržite už 45 rokov na počesť dvoch výborných futbalistov z Podlužian, ku ktorým sa neskôr pripísal aj Anton Harmady, ktorý bol mnoho rokov dušou podlužianskeho športu.
V tomto ročníku turnaja zavítali do Podlužian dve treťoligové mužstvá, FK Slovan Levice a  FK Spartak Vráble, ktoré doplnili dve mužstvá z okresnej súťaže, a to domáce ŠK Podlužany a SportClub Hronské Kľačany. Podujatia sa zúčastnili predseda ObFZ Levice p. František Urban a podpredseda ObFZ p. Stanislav Kysel.

Úvodný zápas turnaja obstarali domáce ŠK Podlužany a FK Slovan Levice. Úvod patril hosťom z Levíc,ktorý na začiatku zápasu otvorili skóre. Domáci ešte do polčasu stihli vyrovnať Matúšom Budovcom. Druhý polčas začali znovu aktívnejšie Levičania, ale do vedenia išli po rýchlej akcii domáci hráči. Levice však vyrovnali, a keď sa už zdalo, že zápas pôjde do penaltového rozuzlenia, Levičania v posledných sekundách strhli vedenie na svoju stranu. V zápase veľmi dobrej úrovne nakoniec zvíťazili levickí hráči a postúpili do finále turnaja.

V druhom zápase videli diváci jednoznačné víťazstvo treťoligových Vrábel nad Hronskými Klačanmi 4:0.

V zápase o tretie miesto ťahali v prvom polčase za kratší koniec prekvapujúco domáci futbalisti. Po polčase prehrávali 0:1. V druhom polčase už nedokázali zastaviť rozbehnutého súpera, ktorý rozmnou hrou kontroloval stretnutie a dokázali tiež zvýšiť svoje vedenie. Hronské Kľačany tak zaslúžene obsadili tretie miesto.

Vo finále turnaja sa podľa očakávania stretli obidve treťoligové mužstvá - FK Slovan Levice a FK Spartak Vráble. V kvalitnom zápase mali celý čas navrch futbalisti z Vrábel. V 1. polčase dokázali vsietiť dva góly. V 2. polčase aj napriek zvýšenej aktivite nedokázali Levice zdramatizovať stretnutie. Vráble rozmunou hrou kontrolovali priebeh stretnutia. V závere zápasu sa temo hry výrazne zvýšilo zásluhou obidvoch mužstiev. Gól však uža nepadol a futbalisti Vrábel sa zaslúžene stali víťazmi 45. ročníka memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho.

ŠK Podlužany - ŠK SLovan Levice 2:3 (1:1). Góly: Budovec, Drapka - Demián 2, Szabó R.
SC Hronské Kľačany - FK Spartak Vráble 0:4 (0:1). Góly: Jánošov 3, Gonda.

O 3. miesto:
ŠK Podlužany - SC Hronské Kľačany 0:2 (0:1). Góly: Kováčik, Bôžik

Finále: FK Slovan Levice - FK Spartak Vráble 0:2 (0:2)

Konečné poradie: 1. FK Spartak Vráble, 2. FK SLovan Levice, 3. SC Hronské Kľačany, 4. ŠK Podlužany.

Najlepšim strelcom sa stal Jánošov (FK Spartak Vráble) a najlepším brankárom turnaj sa stal Chmelo (Hronské Kľačany).

Ceny odovzdávali: predseda ŠK Podlužany Ján Šebo, starostka obce Podlužany Ida Kováčová,  predseda ObFZ Levice František Urban a podpredseda ObFZ Stanislav Kysel. Turnaj s prehľadom viedla rozhodcovská štvorica Norbert Urblík, Peter Havran ml., Jaroslav Sekereš a Martin Štrba.

45. Memoriál Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

Memoriál Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho