44. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

44. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho, Podlužany, 28.7.2013

Za účasti najvyšší predstaviteľov Západoslovenského futbalového zväzu p. Ladislava Gádošiho a Oblastného futbalového zväzu v Leviciach, p. Rastislava Kubicu sa konal tradičný memoriál, ktorý trvá nepretržite už od roku 1970. Tento rok sa ho zúčastnili mužstvá OFK 1948 Veľký Lapáš, TJ Sokol Tekovská Breznica, SC Hronské Kľačany a domáci ŠK Podlužany.

Turnaj začal zápasom domácich s Tekovskou Breznicou. Naši futbalisti mali počas celého zápasu prevahu, čo potvrdzuje aj výsledok zápasu 4:1 v náš prospech. Úspešnými strelcami boli Mário Obický a nová posila nášho mužstva Palo Gabaš, obaja dali po dva góly.

Po slávnostnom otvorení turnaja nasledoval zápas Hronských Kľačian s Veľkým Lapášom. V tomto zápase mali jasne navrch futbalisti z Veľkého Lapáša, herne prevýšili svojho súpera a zápas vyhrali v pomere 3:0.

Po krátkej prestávke turnaj pokračoval zápasom o tretie miesto, v ktorom sa stretli porazení z prvých dvoch zápasov, a to futbalisti Tekovskej Breznice a Hronských Kľačian. Vo vyrovnanom zápase sa nakoniec z víťazstva tešili hráči z Hronských Kľačian, ktorí si napravili reputáciu z predchádzajúcej prehry s Veľkým Lapášom a zvíťazili v pomere 3:2.

Vyvrcholením turnaja bol nepochybne finálový zápas, na ktorý nastúpili hráči domácich Podlužian a hráči Veľkého Lapáša. Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal, domáci futbalisti postupne prevyšovali súpera herne aj kondične, hoci mali medzi svojimi zápasmi veľmi dlhú prestávku. Aj napriek tomu, že gól v prvom polčase nepadol, obidve strany predvádzali vyspelú hru a divákov svojim výkonmi bavili. V druhom polčase sa domáci futbalisti presadili aj gólovo, brankára hostí postupne prekonali Matúš Budovec, Palo Gabaš a Erik Frajka. Naši chlapci tak zaslúžene zvíťazili v kvalitnom zápase so silným súperom. Zaslúžia si pochvalu za predvedený výkon v obidvoch svojich zápasoch.

Podlužany – Tekovská Breznica 4:1 (3:1). Góly: Obický, Gabaš po 2 – Lauko. Hronské Kľačany – Veľký Lapáš 0:3 (0:2). Góly: Krkoška, Poláček, Bibeň. O 3. miesto: Tekovská Breznica – Hronské Kľačany 2:3 (1:2). Góly: Lauko, Žembery – Slušný J., Konvický (11m), Št. Kollár. Finále: Podlužany – Veľký Lapáš 3:0. Góly: Budovec, Gabaš, Frajka.

Končené poradie: 1. Podlužany, 2. Veľký Lapáš, 3. Hronské Kľačany, 4. Tekovská Breznica.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Pavol Gabaš s 3 gólmi. Najlepším brankárom Tomáš Chudý z Hronských Kľačian.

Turnajová zostava ŠK Podlužany: Koseček – Maslen, Mikuška, Macho, Mazúch – Pastier, Frajka, Graus, Budovec – Obický, Gabaš. K dispozícii boli aj: Kubík, Šebo, Porubský, Máčaj, Uhnák, Vetor, Čuvara, Drapka.

44. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

buletin 1

buletin 2

buletin 3