31.júl 2011

ŠK Podlužany vyhrali domáci memoriál

V poradí už 42. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho sa začal v daždivom počasí, ktoré pretrvalo počas celého dňa. Tohtoročnej edície sa zúčastnili mužstvá z obcí : Repište – okres Žiar nad Hronom, Tekovská Braznica – okres Žarnovica, Hronské Kľačany a domáce Podlužany. V prvom zápase si zmerali sily Podlužany a Tekovská Breznica. Skóre duelu otvoril Miloš Máčaj, ktorý na ťažkom teréne skrotil loptu a brankárovi nedal šancu – 1:0. Hostia vyrovnali z 11-ky, čo domácich nezlomilo. Dlho sa držal nerozhodný stav a schyľovalo sa k jedenástkam. Päť minút pred koncom zápasu zobral na seba zodpovednosť pravý záložník Tomáš Mazúch a nekompromisnou strelou z 20 metrov vymietol šibenicu. Výsledok 2:1 pre domácich znamenal účasť Podlužian vo finále. Po prvom zápase otvorila turnaj starostka obce Podlužany – Ing. Ida Kováčová. Asistovali jej pri tom tajomník ŠK Podlužany František Lukáč a Ján Šebo – prezident ŠK Podlužany. Druhý zápas lepšie začali Hronské Kľačany, ktoré si výsledkom 3:2 vo svoj prospech zabezpečil tiež účasť vo finále. O tretie miesto sa stretli obaja hostia mimo okresu. V zápase bohatom na góly ich padlo spolu sedem. Po výsledku 5:2 si bronzovú priečku vybojovali hráči z obce Repište. Na rad už potom prišlo finále. Domáce Podlužany neponechali nič na náhodu a presvedčivo zvíťazili 3:0 nad okresným rivalom. Góly strelili : Erik Frajka, Štefan Vetor a Miro Graus. Najlepším strelcom aj hráčom sa stal hráč z obce Repište – Urblík. Bonusom domácich osláv bola cena pre najlepšieho brankára turnaja. Vyhral ju celkom zaslúžene domáci brankár Marek Kubík, ktorý najmä vo finále doslova čaroval, keď zneškodnil niekoľko tutoviek hráčov Hronských Kľačian. Turnaj rozhodovali rozhodcovia : Bakači ml., Bakači st., Sekereš a Zaimi. Počas celého sychravého dňa sa o občerstvenie starali „stáli domáci kuchári“. Všetkým, ktorý sa pričinili o úspešné zorganizovanie turnaja - ŠK Podlužany srdečne ďakuje. Taktiež ŠK Podlužany ďakuje sponzorom podujatia : OÚ Podlužany, Ján Šebo – Medzinárodná doprava, MP – Danász, Poľovnícke združenie „Stará Hora“, Ekoform, Anton Šebo č. 213, Tostav, LETIS – Bába, Hronfruct, Pohostinstvo GreenPark.

Výsledky turnaja :

ŠK Podlužany – Tekovská Breznica 2 : 1
Góly : Miloš Máčaj, Tomáš Mazúch – Galbavý 11m

Hronské Kľačany – Repište 3 : 2
Góly : Kováčik, Krkoš, Kúdela – Urblík, Želiarsky

O 3. miesto
Tekovská Breznica – Repište 2 : 5
Góly : Gaži, Havran – Urblík 2x, Želiarsky 2x, Karvaš.

Finále
ŠK Podlužany – Hronské Kľačany 3 : 0
Góly : Erik Frajka, Štefan Vetor, Miro Graus

Poradie Turnaja: 1. ŠK Podlužany, 2. Hronské Kľačany, 3. Repište, 4. Tekovská Breznica