41. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho

ŠK Podlužany vyhrali domáci memoriál

25. júl, 2010

V sychravom počasí sa v Podlužanoch odohral 41. ročník memoriálu Jozefa a Vladimíra Šebovcov a Antona Harmadyho. V tomto ročníku si na ťažkom premočenom teréne zahrali futbalisti z obcí Hronské Kľačany, Velčice, Sklené Teplice a domáce Podlužany.

V prvom zápase turnaja sa zrodila remíza, keď domáce Podlužany vyhrávali po góle z kopačky novej letnej posily – Mira Grausa, no hostia zo Sklených Teplíc kontrovali na konečný stav 1 : 1. Nasledovali pokutové kopy. Tu už úradoval skvelým výkonom domáci brankár Marek Kubík, ktorý zneškodnil štyri pokutové kopy súpera a výraznou mierou tak prispel k postupu domácich do finále.

Nasledovalo oficiálne otvorenie turnaja za asistencie tajomníka ŠK Podlužany Františka Lukáča, prezidenta klubu Jána Šebu a starostky Ing. Idy Kupčovej. Zúčastnené obce srdečne privítali a zároveň všetkých pozvali na chutný guláš.

Druhý zápas turnaja obstarali Hronské Kľačany, ktoré si poradili s Velčicami v pomere 2 : 1
a zaslúžene postúpili do finále turnaja.

Zápas o tretie miesto bol veľký boj. Predviedli ho Sklené Teplice a Velčice. Na už rozbitom ihrisku sa roztrhlo vrece s gólmi. Velčice si poradili so súperom hladko 4 : 2.

Na finále nastúpili domáci ŠK Podlužany proti Hronským Kľačanom. Aj vďaka veľmi ťažkému terénu to bol viac boj ako futbal. Hneď po prestávke sa domáci ujali vedenia gólom Petra Tótha, ktorý pred tým vtipne vyzvŕtal troch obrancov súpera a brankárovi hostí nedal šancu. Podlužany ešte raz napli sieť. Ďalšia nová letná posila Stano Frtús centroval a dezorientovaná obrana hostí si loptu zrazila do vlastnej siete. To bola gólová bodka turnaja.
Za najlepšieho hráča celého turnaja bol vyhlásený Miro Graus - ŠK Podlužany.
Turnaj rozhodovali rozhodcovia : Gabriel Szikora a Jaroslav Sekerš

Výsledky: