Dňa 3.7.2016 sa v Podlužanoch konal dorastenecký futbalový  turnaj - 16. ročník memoriálu Ing. Jozefa Kováča. Menovaný bol veľkým zástancom mládežníckeho športu v obci a týmto podujatím si obec Podlužany pripomína jeho nezištnú činnosť v prospech obce ako aj športu v obci, ktorou sa za svojho života Ing. Jozef Kováč vyznačoval.

Memoriál mal v tomto ročníku kvalitné obsadenie, zúčastnili sa ho dorastenecké mužstvá FK Rača (3. liga, Bratislavský futbalový zväz), FK Slovan Šahy (5. liga, Západoslovenský futbalový zväz), FK Slovan Levice (2. liga, Západoslovenský futbalový zväz) a domáci ŠK Podlužany (4. liga, Západoslovenský futbalový zväz).

V štyroch zápasoch výbornej úrovne (z ktorých sa až tri rozhodovali v penaltovom rozstrele) si víťazstvo vybojovali mladí futbalisti FK Slovan Levice, ktorí vo finálovom zápase porazili domáce mužstvo až po penaltovom rozstrele, keď stretnutie v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 1:1. Tretie miesto obsadili hráči ŠK Slovan Šahy, ktorí tiež až po penaltách zdolali futbalistov FK Rača.

Najlepším brankárom turnaja sa stal Matej Hrica z FK Rača a za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásenýMarek Kováč z ŠK Podlužany. Zápasy memoriálu viedla rozhodcovská štvorica Peter Havran ml, Bálint Kišš, Matúš Farkaš a Lukáš Gočala.

Výsledky:

Zápas č. 1: FK Slovan Levice – FK Rača 4:3 po penaltách (3:3, 1:1). Góly: Szabó Roman, Demián Samuel, Bíňovský Lukáš – Hronský Ondrej 2, Huml Dávid. Rozhodujúcu penaltu premenil brankár Levíc Matúš Iskra.
Zápas č. 2: ŠK Podlužany – ŠK Slovan Šahy 3:1 (0:1). Góly: Kováč Marek, Kováč Jozef, Lakatoš Tomáš – Kováč Brian.

Zápas o 3. miesto
FK Rača – FK Slovan Šahy 3:2 po penaltách (2:2, 1:0). Góly: Augustinovič Patrik,Šimko Matej – Kováč Brian 2. Rozhodujúcu penaltu premenil Dávid Teknős.

Finále
ŠK Podlužany – FK Slovan Levice 1:2 po penaltách, (1:1, 1:0). Góly: Kováč Marek – Bíňovský Lukáš. Rozhodujúcu penaltu premenil Lukáš Bíňovský.

2. miesto - ŠK Podlužany

1. miesto - FK Slovan Levice