Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Podlužany - oficiálna stránka obce Podlužany v okrese Levice

14. ročník memoriálu Ing. Kováča

V Podlužanoch sa dňa 5.7.2014 konal 14. ročník futbalového turnaja mládeže - memoriál Ing. Jozefa Kováča. Tento turnaj sa koná ako žiacky, resp. dorastenecký turnaj na počesť dlhoročného výborného športovca a funkcionára ŠK Podlužany Ing. Jozefa Kováča, ktorý bol veľkým zástancom mládežníckych mužstiev. V tomto roku sa memoriálu zúčastnili dorastenecké mužstvá OFK Družstevník Žemberovce, KŠK Juventus Levice a domáci ŠK Podlužany.

V 1. zápase turnaja nastúpili domáci dorastenci proti rovesníkom zo Žemberoviec. Žemberovce mali lepší úvod zápasu, ale naši hráči postupne vyrovnali hru, ale ani jedno z mužstiev nemalo gólovú šancu. Prvý gól zápasu strelil Kristián Kováč, ktorý po parádnom centri Miša Mikušku strelou z uhla prekonal brankára Žemberoviec. Vyrovnanie prišlo po úniku hráča Žemberoviec od polovice ihriska. V druhom polčase išli naši dorastenci do vedenia, keď po peknej akcii znovu skóroval Kristián Kováč. Naši dorastenci ožili, tlačili sa pred bránu súpera, no po akcii zaváňajúcej ofsajdom  hostia vyrovnali. Prišla veľká snaha našich dorastencov, ktorí otvorili obranu a po dvoch nepremenených vyložených šanciach udreli hostia a po nedorozumení obrany a brankára upravili na končených 2:3.

V druhom zápase videli diváci jednoznačné víťazstvo hráčov KŠK Levice, ktorí zdolali dorastencov zo Žemberoviec v pomere 7:0.

Na posledný zápas turnaja nastúpili domáci ŠK Podlužany proti KŠK Levice. Domáci viedli rýchlym gólom, ale rozbehnutého súpera to nezastavilo. Ešte do polčasu strelili hráči KŠK 4 góly a celkovo zvíťazili v pomere 2:6 a stali sa víťazom podujatia.

Výsledky:
Podlužany - Žemberovce 2:3 (1:1). Góly za Podlužany: Kováč 2.
KŠK Levice - Žemberovce 7:0 (5:0).
Podlužany - KŠK Levice 2:6 (1:4). Góly za Podlužany: Mészáros, Tóth.

Celkové poradie:
1. KŠK Levice 6b
2. OFK Žemberovce 3b
3. ŠK Podlužany 0b.

Najlepším brankárom memoriálu sa stal hráč Vajda zo Žemberoviec.

Najlepším strelcom sa až po penaltovom rozstrele šiestich dvojgólových strelcov stal domáci hráč Kováč.

Zápasy viedla rozhodcovská dvojica Peter Molnár a Oliver Rédli.