Dorastenci vybojovali pohár na memoriále.

4. júl, 2010

Pohár za jubilejný desiaty ročník Memoriálu Ing. Jozefa Kováča si odnášajú domáci dorastenci Podlužian. Vo finále zdolali víťaza okresnej súťaže z Tlmáč. Na turnaji, ktorý sa v Podlužanoch organizoval už po desiaty krát sa ešte predstavili dorastenci z obcí Hontianska Vrbica a Hronské Kľačany. V prvom zápase si domáci hráči poradili s Vrbičanmi až na pokutové kopy v pomere 5 : 3, keď rozhodujúcu penaltu chladnokrvne premenil Fero Kováč. V druhom zápase turnaja sa hral výborný, bojovný futbal, ku ktorému prispeli tlmačský aj kľačiansky hráči. Do finále sa po víťazstve 2 : 1 dostali Tlmačania. V súboji o tretie miesto si hráči H. Vrbice poradili s Hr. Kľačanmi 3 : 1. Finále malo tiež parádne grády, boli v ňom však o niečo lepší domáci hráči, ktorí napokon vyhrali nad majstrom okresu z Tlmáč 4 : 1.
Celý turnaj rozhodovala dvojica : Maroš Roman – Iveta Klabníková obom ŠK Podlužany ďakuje

Výsledky turnaja :
1. Zápas : Podlužany – H. Vrbica 0 : 0, 5 : 3 na pok. Kopy.
2. Zápas : Hr. Kľačany – Tlmače 1 : 2, góly : Szabó – Gocs, Kiška
3. Zápas: o 3. Miesto : H. Vrbica – Hr. Kľačany 3 : 1, góly : Ambrusz, Prištiak, M. Behan – J. Slušný
4. Zápas: finále : Podlužany – Tlmače 4 : 1, góly : P. Šebo /GULA/ 2x, Kurucz, Š. Šebo – Kiška

Podlužany hrali v tejto zostave: J. Kupča – J. Sásik, M. Bačkor, T. Mikuška, P. Macho, Š. Frtús, I. Kurucz, M. Budovec, P. Šebo, F. Kováč, D. Slabý, M. Šebo, Š. Šebo